http://www.parnupostimees.ee/110106/esileht/kultuur/10061490.php

http://www.parnupostimees.ee/060106/esileht/kultuur/10061369.php

http://www.postimees.ee/130106/esileht/kultuur/188532.php

http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=309616 


Circle of Life & Ernest Truely. 
Real Live Branding July 7 2005, Germany
Kümnes, kuid mitte üldse juubelihõnguline Pärnu Graafika IN festival kannab edasi traditsioone. Kuna seda festivali korraldab Non Grata, siis on ütlematagi selge, et traditsiooniks kontseptuaalses plaanis on segaduste tekitamine ning ülikiire reageerimine ühiskonnas toimuvale. 
Rea graafikanäituste kõrval on seekordseks peaesinejaks Ernest Truely USA-st, kes on tuntud kui performance’ikunstnik rühmast Living Circle. Et õige looming ei lähtu siltidest ja piiridest, siis tegeleb ta ka graafika ja muude kunstiliikidega. Tema performance’id on äärmiselt graafilised, tehnikana kasutab ta põletust kuuma oraga ning alusena inimkeha. Ernest Truely viib läbi rea workshoppe avalikust sekkumisest koopiamasina-graafikani.
Teine hõrk maiuspala on väljapanek "Eesti Graafika Kuldsed aastakümned" – näitus, mis jutustab meile dokumentaalmaterjalide põhjal ajast, mil Eesti graafikud said pakkide kaupa nii ülemaailmse kui –liidulise tähtsusega aukirjasid, kui vaimsus oli kõrge ja valulävi madal. Paralleelselt leiab aset legendaarse Harku 1975 näituse raames toimunud kongressi representatsioon, kus tollased ettekandjad Raul Meel, Leonhard Lapin, Mart Helme ja Tiit Kändler taasesitavad 30-aasta taguseid sõnavõtte.
Graafika IN avalikeks kulminatsioonideks on laupäev, 7. jaanuar ja neljapäev, 12. jaanuar, mil algavad erinevad workshopid, toimuvad elavad performanceid ja avatakse mitmeid näitusi. 

TEMPEL MÄLLU IGAVESEKS!

10th but not jubilant Pärnu Printmaking IN festival carries on the traditions. The festival is organised by performance group Non Grata, so one does not have to mention that the traditions conisists of troublemaking and super-fast reactions on the processes going on in the society. 
Besides of many exhibitions the main star of the festival is Ernest Truely from USA, well-known performance artists from the group Living Circle. True creativity is not determined by labels and borders – he is active also in printmaking and other art genres. His performances are extremely graphical using the hot metal and human body as technical means. Ernest Truely teaches many workshops to begin with public intervention up to the copy-machine printmaking.
Another highlight is the exhibition Golden Years of Estonian Printmaking – documentation and rare pieces from 1970ties, when vanguard artists sent their works to the international biennaales in secret, trying to avoid Soviet censors and secret police.
Public highlights of Printmaking IN 2006 are Saturday, January 7th and Thursday, January 12th when some workshops will begin, live performances will take place and lots of exhibitions will be open. 
For details click relevant menus.
 

STAMP FOREVER IN YOUR MIND!


Printmaking In Festival 2006 ¤ Pärnu, Estonia ¤ nongrata @ nongrata.ee ¤ web&graphic design: Siram